Vítání do nového roku 2016 už bylo víc než dost a ani v něm jsme na Vás nezapomněli s naším pravidelným seriálem Téma měsíce. V lednu si budeme připomínat a trochu více povídat o orchestrálních verzích Lindseyiných originálních skladeb. No a dnes nás čeká díl první. Trochu blíže si představíme orchestrální podobu Transcendence. 🙂
Originální skladba Transcendence se dočkala hned několika zpracování. Kromě originálu, který jistě všichni bezpečně známe, natočila Lindsey s Drewem a Gavim také „Street Jam“ verzi, no a chybět nesměla samozřejmě právě také i varianta orchestrální.
Ze všech Lindseyiných orchestrálek byla ta k Transcendence vydána s videoklipem jako druhá v pořadí. Pokud ve videu k originálu Lindsey „osvobozuje“ sebe sama, tak v klipu k orchestrálce pomáhá osvobodit „druhé“ tím, že k nim v opuštěných a rozpadlých budovách přichází se svými houslemi (které již tradičně najde cestou) a svojí hudbou a tím je přivádí k nové životní energii, která ústí v tanec. Celý hudební snímek je vůbec doprovázen spoustou taneční choreografie, ať už sólové a nebo skupinové. Celé taneční zpracování si vzala na starost Bonnie Story, produkci FranklinCovey, režii Micah Merill a neméně zajímavý byl pak hudební soubor, který Lindsey v klipu doprovázel.
Již několikrát jsme se o něm zmínili a tak jen okrajově – jde o skupinu zvanou Landfill Harmonic Orchestra. Parta lidí pocházejících z paraguayských slumů vyrobila své hudební nástroje z odházených odpadků. Tvoří tak velmi inspirativní orchestr, který dokazuje to, že na vrchol se opravdu každý může dostat z ničeho.
Světlo světa spatřilo video k této krásné skladbě 14. března 2014 a k dnešnímu dni dosáhlo přes 8 a půl miliónu zhlédnutí na YouTube. Orchestrálku k Transcendence můžete najít na Target verzi Lindseyina debutového alba, no a abych navázal na své typické téma měsíce, dáme si samozřejmě na závěr onen videoklip 🙂 Přístě si povíme více o orchestrální verzi skladby Shatter Me.